Producenci urządzeń fiskalnych

Zakup urządzenia fiskalnego to fakt, z którym zmierzy się w 2015 roku wielu podatników. Wśród nich znajdą się na pewno właściciele lokali gastronomicznych – barów, restauracji, pizzerii. W punktach, w których dotychczas nie było kas fiskalnych ani drukarek fiskalnych – urządzenia te będą musiały znaleźć się obowiązkowo. Dlaczego? Ponieważ wkrótce zmienią się przepisy regulujące stosowanie kas przez przedsiębiorców.

 

Jeżeli świadczysz usługi gastronomiczne stacjonarnie, nawet tylko sezonowo, i chcesz w przyszłym roku kontynuować działalność zgodnie z przepisami – musisz kupić kasę lub drukarkę fiskalną i od 2015 roku ewidencjonować sprzedaż z jej pomocą! Wszystko dlatego, że katalog czynności wyłączonych ze zwolnień, poszerzono o usługi gastronomiczne. Ewidencja tych usług na kasie fiskalnej będzie w przyszłym roku obowiązkowa.

Nowe rozporządzenie Ministra Finansów, a tym samym nowy katalog wyłączeń, wejdzie w życie 1 stycznia 2015 roku.

 

Myślisz, że masz jeszcze dużo czasu na zakup kasy fiskalnej?

 

Na przemyślany wybór, instalację i fiskalizację urządzenia, a także dopełnienie wszystkich formalności w urzędzie skarbowym nie pozostało już wcale dużo czasu. Nie wszystko można załatwić na ostatnią chwilę. Warto zaplanować zakup urządzenia fiskalnego wystarczająco wcześnie. Nieprzemyślany wydatek na kasę będzie nam ciążył przez cały okres jej użytkowania. Lepiej dokładnie przejrzyj ofertę, sprawdź, co masz do dyspozycji, zobacz na żywo konkretne modele w salonie kas fiskalnych. Na rynku dostępne są rozmaite drukarki fiskalne oraz kasy fiskalne, Warszawa to miejsce, w którym salonów kas, jest oczywiście najwięcej. Inne duże miasta również mogą pochwalić się szeroką gamą urządzeń różnych firm. Jeżeli jednak nie masz lokalu gastronomicznego w stolicy, ale np. w małym mieście, możesz przyjrzeć się kasom i drukarkom fiskalnym w Internecie. Możesz nawet kupić kasę przez Internet – albo wybrać się do autoryzowanego serwisu po wypatrzony w Sieci, konkretny model urządzenia rejestrującego.

 

Nie wiesz, jaka kasa fiskalna w gastronomii sprawdzi się najlepiej?

Przeczytaj artykuł Kasa fiskalna dla gastronomii – jak wybrać odpowiednie urządzenie?

 

Gdy już wiesz, które funkcje urządzeń fiskalnych będą pożądane w Twojej gastronomii, wiesz też czy praktyczniejsza będzie dla Ciebie kasa fiskalna czy drukarka fiskalna, nadszedł czas na kolejny krok.

Rozeznaj się, jaki masz wybór, jeśli chodzi o producentów kasa fiskalnych na rodzimym rynku.

Chcemy Ci pomóc w dobrej decyzji, dlatego teraz przyjrzymy się właśnie tej sprawie: Które firmy produkujące kasy fiskalne dla gastronomii są najbardziej znane i godne zaufania? Jakie urządzenia fiskalne mają do zaoferowania przedsiębiorcom, którzy prowadzą restauracje i bary?

Możemy wyróżnić czterech czołowych producentów urządzeń fiskalnych w Polsce: Posnet, Elzab, Novitus oraz firmę Innova. Przeczytaj, jakie doświadczenie mają w branży, którą się zajmują i jakie produkty mają w swojej ofercie.

 

Producenci urządzeń fiskalnych

POSNET

Posnet jest polską firmą, która posiada 20-letnie doświadczenie w produkcji kas i drukarek fiskalnych. Ten producent urządzeń rejestrujących znajduje się w czołówce specjalistów z branży – zaraz obok takich firm, jak Elzab czy też Novitus. Drukarki i kasy fiskalne Posnet cenią sobie i często wybierają właściciele zarówno małych, jak i dużych firm. W efekcie Posnet jest marką rozpoznawalną, a produkty do ewidencji sprzedaży z jej logo – popularne. Trzeba przyznać, że Posnet daje klientom duży wybór: Posiada w ofercie urządzenia rejestrujące różnej wielkości, o rozmaitych parametrach i do różnych zastosowań. Podobają Ci się małe mobilne kasy fiskalne? Posnet ma modele naprawę niewielkie i lekkie. A może potrzebna jest Ci klasyczna i prosta w obsłudze kasa stacjonarna? Też znajdziesz takie urządzenie w ofercie Posnet. Podobnie jak zaawansowane drukarki fiskalne do profesjonalnej obsługi klienta w punktach o dużym natężeniu ruchu. Posnet dba o detale, ciągłe udoskonala i unowocześnia swoje produkty. Dlatego może zaoferować przedsiębiorcom, w tym także właścicielom barów i restauracji, rozwiązania, które nie tylko „nadążają” za zmieniającymi się przepisami ustawodawcy, ale też są praktyczne w tej branży gastronomicznej.

A jest w czym wybierać. Kasy fiskalne z modułem elektronicznej kopii paragonów, drukarki fiskalne z opcją komunikacji zdalnej przez Ethernet, czy urządzenia rejestrujące z opcją wydrukowania numeru NIP nabywcy na paragonie fiskalnym – to tylko Poza kasami i drukarkami, Posnet oferuje też rozmaite peryferia, ułatwiają prowadzenie profesjonalnej sprzedaży: wagi elektroniczne, monitory dotykowe czy też skanery kodów kreskowych. Drukarka lub kasa fiskalna dla gastronomii to oczywiście urządzenie zasadnicze. Ale w wielu lokalach gastronomicznych stosuje się chociażby wagi czy też ekrany dotykowe.

 

Które kasy fiskalne Posnet można polecić dla gastronomii? Na szczególną uwagę zasługują z pewnością mobilne kasy fiskalne Posnet Mobile HS EJ lub Posnet Mobile EU – będą dobre zwłaszcza dla małych punktów sezonowych. W średniej wielkości lokalach, w których mobilność kasy nie jest najważniejsza, sprawdzą się zgrabne stacjonarne kasy: Posnet Bingo HS EJ, Posnet Bingo XL oraz Posnet Neo XL. Jeżeli masz większy lokal gastronomiczny, obejrzyj koniecznie stacjonarną, niezwykle wydajną drukarkę Posnet Thermal FV lub Posnet Thermal HD

 

ELZAB

Elzab to kolejny producent kas fiskalnych z imponującym doświadczeniem w produkcji różnych urządzeń fiskalnych i elektronicznych. Imponującym, bo ponad 40-letnim. Historia firmy Elzab sięga roku aż do roku 1969. Można swobodnie powiedzieć, że od tamtego przedsiębiorstwo to przechodzi rozmaite metamorfozy i dynamicznie się rozwija. To wiodąca od jakiś 15 lat firma na polskim rynku urządzeń fiskalnych. W Elzab produkowane są zarówno kasy fiskalne, jak i drukarki fiskalne. Podobnie jak Posnet ma w swojej ofercie również wagi elektroniczne, szuflady kasowe, czytniki kodów kreskowych czy drukarki paragonowe.

 

Które urządzenia fiskalne dla gastronomii z oferty Elzab spodobają się właścicielom barów, restauracji, fastfoodów? W nowoczesnych małych lokalach z ciekawym wnętrzem na pewno świetnie będzie prezentować się kasa fiskalna Elzab K10. Ma niepowtarzalny design i jest w czterech kolorach do wyboru. Elzab K10 to jednak nie tylko ładny wygląd. Zaprojektowano ją z zastosowaniem najnowszych technologii i wyposażono w dotykowy ekran. Jest ona pierwszą na polskim rynku kasą fiskalną z ekranem dotykowym – obsługuje się ją podobnie jak smartfon czy tablet. Prosto i intuicyjnie. Pomimo zaawansowanych funkcji, będzie to doskonała kasa fiskalna dla lokalu gastronomicznego, w którym pracownicy nie korzystali wcześniej z urządzenia do ewidencji sprzedaży. Jest mała i poręczna, a więc sprawdzi się również w przypadku naprawdę niewielkich punktów gastronomicznych – fastfoodów, burgerowni, lokalików z zapiekankami. Elzab K10 to także dobry wybór w przypadku biznesów sezonowych.

 

NOVITUS

Novitus to kolejny znany producent kas fiskalnych – działa na polskim rynku od 1994 roku. Jest liderem, jeżeli chodzi o eksport urządzeń fiskalnych. Novitus dysponuje szeroką ofertą urządzeń fiskalnych różnego rodzaju, w tym czytników i drukarek kodów kreskowych, terminali POS, wag elektronicznych, urządzeń metrycznych, ale też oprogramowania. Ponieważ oferta kas i drukarek fiskalnych Novitus jest urozmaicona, pozwala na wybranie urządzenia do ewidencji sprzedaży, które będzie dopasowane do potrzeb danej branży, wielkości i specyfiki firmy – w tym także konkretnego lokalu gastronomicznego.

 

Która drukarka fiskalna lub kasa fiskalna dla gastronomii z oferty Novitus znajdzie swoje zastosowanie w Twoim lokalu? Może przenośna kasa Novitus Nano E? Jest mała, ale solidna posiada również wydajny akumulator. Sprawdzi się nie zajmie dużo miejsca w małym lokalu gastronomicznym. Poza tym do Novitus Nano E podłączysz bez problemu komputer i terminal płatniczy. A kasa fiskalna i terminal to obecnie bardzo atrakcyjne rozwiązanie, które przyciągnie klientów do Twojej restauracji czy baru. Novitus Mała Plus E to kasa stacjonarna – zgrabna i funkcjonalna – dobra dla małej gastronomii, w której znajdzie się miejsce, by ustawić kasę fiskalną, bez potrzeby jej częstego przenoszenia.

 

INNOVA

Na koniec, najmłodsza firma – Innova, która powstała w 2001 roku. W porównaniu ze stażem Elzab czy Posnet, Innova może wydawać się raczej „młoda”. Jednak, mimo mniejszego doświadczenia, trzeba przyznać, że producent ten doskonale radzi sobie na polskim rynku urządzeń fiskalnych. Innova w minionych trzynastu latach zaprojektowała już kilkanaście całkowicie nowych modeli kas fiskalnych i drukarek fiskalnych, w które mali i więksi przedsiębiorcy, chętnie wyposażyli swoje firmy. Za co można pochwalić sprzęty Innova? Są to urządzenia naprawdę wysokiej jakości, o atrakcyjnym i nowoczesnym wzornictwie. Kasy fiskalne Innova to także kasy ergonomiczne i solidne. Za wszystkie te atuty były wielokrotnie nagradzane.

 

Profesjonalne urządzenie fiskalne dla gastronomii z firmy Innova? Innova Presto. Co można powiedzieć dobrego o Innova Presto? To bardzo elegancka, choć oszczędna w formie kasa fiskalna. Łączy w sobie elementy urządzenia stacjonarnego i przenośnego. Chociaż więc jej forma zapewni ergonomię podczas pracy na miejscu, to niewielkie gabaryty sprawiają, że w razie potrzeby będzie ją można wykorzystać jako urządzenie mobilne. Posiada duże, czytelne wyświetlacze i klawiaturę zabezpieczoną przed zalaniem – co jest cenne, zwłaszcza podczas użytkowania w lokalu gastronomicznym.

 

To oczywiście nie jedyni producenci kas fiskalnych – ale powyżej wymieniliśmy tych najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych na rynku polskim. Posnet, Elzab, Novitus czy Innova – to jednak nie tylko charakterystyczne marki, ale także godne zaufania sprzęty: drukarki fiskalne i kasy fiskalne. Warszawa, jak była już była mowa na początku, tak jak inne większe miasta, ma do zaoferowania wiele modeli urządzeń fiskalnych tych producentów. Zanim wybierzemy się do konkretnego serwisu kas fiskalnych np. w stolicy, możemy obejrzeć konkretne kasy czy drukarki w Internecie.

 

Gdzie najlepiej kupować kasy fiskalne dla gastronomii?

Radzimy wyszukać taki serwis kas fiskalnych, który ma nie tylko bogatą ofertę, ale też duże doświadczenie w branży. W takich salonach pracują bowiem wykwalifikowani serwisanci, którzy orientują się w zaletach konkretnych modeli urządzeń fiskalnych. Będą wiedzieli do pracy w jakich branżach można polecić dane urządzenie. Możesz liczyć na to, że specjaliści doradzą Ci, odpowiedzą na pytania i zaproponują taki sprzęt, który będzie najlepiej dopasowany do potrzeb Twojego lokalu gastronomicznego.